Нестандартныя навагоднія і калядныя кнігі

 

Дзве нашых любімых кнігі да навагодніх святаў дапоўніліся трэцяй! Ура-ура, на беларускай мове!

 

​​Клінг, М.-У. Велікодны дзед / Марк-Увэ Клінг, Астрыд Хен; пер. з ням. І.Крэбса. — Мінск: Папуры, 2023. — 40 с.

 

Сын Дзеда Мароза не збіраецца ісці па шляху бацькі! Ён увогуле не любіць холад! Плюс алергія на мандарыны! У сэнсе - не абмяркоўваецца? Ха! Сын з крытычным мысленнем, схільны да дробнага шантажу, мама з пачуццём гумару, эльфы і алені ў страйку - чым жа ўсё скончыцца? (Спойлер - не адгадаеце). 

 

Кніга трапіла ў рэкамендацыйны спіс "Ліхтар" - праект, у якім мы асабліва прыдзіраемся да кніг. 

 

Штонер, А. Маленький Дед Мороз / Ану Штонер ; худож. Генрика Уилсон ; пер. с нем. Г. Белова. - Москва: КомпасГид, 2012. - 21 с. : ил

 

Деду Морозу не доверяют дарить подарки! Вы представляете, как это обидно?

 

Кстати, по мотивам одной из книг серии Ану Штонер у театра "Бусы"  есть прекрасный спектакль! На него обязательно стоит попасть в новогодние праздники!

 

taktilki_otkrytka_0.jpg

 

А еще можно сделать литературно-тактильную открытку «Маленький Дед Мороз» от проекта ЗаЧтение (выкройки и инструкции тут)

 

Хуб, У. Последняя овца / Ульрих Хуб; ил. Йорга Мюле; пер. с нем. Е.И. Леенсон. — Москва : Самокат, 2020. — 80 с.

 

В ней - не овечки, а овцы: но забавные, растерянные и храбрые одновременно. И как оказалось, склонные к передрягам. Чудесная история для чтения всей семьей! Потом можно посоревноваться и заполнить читательский плакат-раскраску. Нам кажется, дети победят.

 

s-bwwbwq1pe_0_0.jpg

Са святамі!

 

 

 


сачыць за новымі ідэямі для кнігасустрэч спадручна ў telegram  / следить за свежими идеями для книговстреч удобно в telegram